22 lutego 2019

„To już piątek” w TVP 3 Katowice

„To już piątek” program z naszym udziałem w TVP 3 Katowic

„To już piątek” to tytuł programu , który od lutego br realizowany jest przez  TVP 3 Katowice. Program ten skierowany jest  głównie do seniorów ale nie tylko. Nasz UTW został zaproszony do udziału w drugim jego odcinku , który był poświecony bezpieczeństwu seniorów. Zaproponowaliśmy ten temat w kilku aspektach tj bezpieczeństwo podczas podejmowania gotówki w bankomacie, bezpieczeństwo podczas płacenia kartą płatniczą za zakupy w sklepie  oraz bezpieczeństwo w domu.

Napisane przez Henię Borkowską-Szmatloch oraz zagrane przez Marysię Gołąbską –Marulewską, Krysię Ścisłowską, Basię Holy , Andrzeja Hajduka i dzielnicowego Mateusza Foxa scenki rodzajowe pokazywały sytuacje, w których z uwagi na roztargnienie  czy złą ocenę sytuacji narażamy się na różne kłopoty. Scenki te były tematem do dalszej rozmowy z ekspertami tj Panią Justyną Gaś – dyrektorem banku PKO BP Oddział w Tarnowskich Górach , policjantem z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz naszymi słuchaczami : Ireną Buczkowską, Ewą Słabik, Grażyną Jurek, Janem Marulewskim.

W programie mówiliśmy również o naszym Uniwersytecie a także pokazaliśmy minimalną część naszej działalności . Na antenie pokazała się więc grupa z Galerii Fitnessu z instruktorką Eweliną Pankiewicz i zespół wokalny pod dyrekcją Izy Lysik-Różańskiej. Był też kącik kulinarny, gdzie naturalne, antybiotykowe specjały przygotowywały Pani Agnieszka z Hanią Bednarz.

Odcinek, w którym wystąpiliśmy można zobaczyć w internecie na stronie www.katowice.tvp.pl/41230116/to-juz-piatek.

Dziękujemy realizatorom programu Bożenie Klimus i Janowi Zubowi oraz Hannie Suchorabskiej za zaproszenie do programu i stworzenie wspaniałej atmosfery podczas przygotowywania programu.

Podziękowania kierujemy również do Ewy i Andrzeja Hajduk oraz Ani z boutique „KoModa” za udostępnienie pomieszczeń mieszkalnych i sklepowych na potrzeby programu

Opublikowane: 22 lutego 2019