24 czerwca 2019 r

Zakończenie XII roku akademickiego

XII rok akademicki zakończyliśmy koncertem z cyklu „Muzyka łączy pokolenia”. Była to już druga edycja koncertu z tego cyklu .Wystąpiła orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Społecznego Ogniska Artystycznego w Tarnowskich Górach „Śląskie smyki” pod dyrekcją Alicji Pacześniak- Słota  oraz  zespół wokalny „a-gie” naszego stowarzyszenia, którym kieruje Izabela Lysik-Różańska. Koncert był dyskusją muzyczną , gdzie ugrzecznione dzieci wykonujące znane utwory muzyki klasycznej były wręcz zgorszone ostrym repertuarem rockowym prezentowanym przez dojrzałe studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przełomem w dyskusji był skrzypcowy występ Tereni Majzner za swoją nauczycielką Alicją, który ostudził emocje . Udało się połączyć pokolenia czego dowodem było wspólne wykonanie utworu amerykańskiego zespołu rockowego.

W koncercie uczestniczyli licznie zgromadzeni słuchacze UTW i ich sympatycy a także zaproszeni goście w osobach: Burmistrza Miasta Arkadiusza Czecha, posła RP Jerzego Polaczka , dyrektorów placówek kulturalnych – Beaty Kiszel, Agnieszki Rudawskiej , prezesa Izby Przemysłowo-Handlowej Aleksandra Koniga, współzałożyciela stowarzyszenia Sławomira Wilka , dyrektorki Społecznego Ogniska Artystycznego – Marii Jankowskiej, instruktorów – Marzeny Kobryń, Beaty Hetmańczyk , Lucyny Mokrus.  Gratulacje i życzenia skierowali do nas posłowie RP Barbara Dziuk, Tomasz Głogowski oraz radna Sejmiku Wojewódzkiego Lucyna Ekkert, którzy z uwagi na swoje obowiązki służbowe  nie mogli uczestniczyć w uroczystości.

Koncert poprzedziło podsumowanie roku akademickiego 2018/2019  przedstawione przez prezesa stowarzyszenia. Była to też okazja do podziękowania wszystkim instytucjom i osobom , którzy w różny sposób wspierają działalność naszego stowarzyszenia. Szczególne słowa podziękowania skierowaliśmy do Pana Jakuba Wełnowskiego, kończącego pracę w naszym stowarzyszeniu. Pan Jakub od 12 lat prowadził zajęcia z informatyki  i jest nie tylko wzorem nauczyciela ale także niezwykle cierpliwym , wyrozumiałym i wspaniałym człowiekiem. DZIĘKUJEMY!!!!

 

 

 

Opublikowane: 26 czerwca 2019