21 sierpnia 2019

Akcja edukacyjna„Senior na drodze- pamiętaj o bezpieczeństwie”

Uczestniczyliśmy w akcji edukacyjnej „ Senior na drodze- pamiętaj o bezpieczeństwie”. Spotkanie zorganizowało  Starostwo Powiatowe a sama akcja została zainicjowana przez Krajową Radę  Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ministerstwo Infrastruktury  . Partnerem strategicznym akcji była Policja. „Konieczność podjęcia działań  edukacyjnych do uczestników ruchu drogowego powyżej 60 roku życia potwierdzają statystyki” -tak rozpoczął swoje wystąpienie przedstawiciel Wydziału Ruchu Drogowego katowickiej Komendy Wojewódzkiej Policji . Ilość osób powyżej 60 roku życia uczestniczących w wypadkach drogowych ciągle wzrasta dlatego tak ważna jest prewencja skierowana do tej grupy społecznej.

Część edukacyjna warsztatów została przekazana za pomocą filmów , w którym zobaczyliśmy właściwe i niewłaściwe zachowania się pieszych i kierowców w ruchu drogowym . Wniosek zasadniczy z nich płynący to – zachowywać szczególną ostrożność podczas włączania się do ruchu drogowego i przestrzegać obowiązujące przepisy  w tym względzie. Mieliśmy tez okazję sprawdzić na odpowiednim urządzeniu szybkość naszej reakcji . Wykładowcy podkreślali także  wielkie znaczenie dla bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów zapinania pasów. Przekonaliśmy się o tym wsiadając do samochodu, który  posiadał symulatory dachowania.

Oprócz uczestnictwa w wykładzie  na rowerzystów czekał warsztat rowerowy w ramach,  którego można było  dokonać serwisu roweru i doposażyć go za darmo  w niezbędne i obowiązkowe elementy bezpieczeństwa,  w tym oświetlenie czy elementy odblaskowe.

            

 

Opublikowane: 24 sierpnia 2019