18-19.11.2015 Dni Otwarte w Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej

W dniach 18 – 19 listopada 2015r. w Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej przy WSP S.A odbyły się Dni Otwarte dla studentów Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku.
Celem spotkania było przekonanie uczestników, że regularna aktywność fizyczna w widoczny sposób poprawia jakość życia osób starszych, a ruch nie tylko ma wpływ na lepszą pracę mięśni, ale też dodaje energii i polepsza samopoczucie.
Spotkania, w których uczestniczyło 60 osób składało się z dwóch części. W pierwszej z nich mgr fizjoterapii Ewa Kliner – kierownik Zakładu Rehabilitacji Leczniczej wygłosiła wykład pt. „Ćwiczenia dla seniorów”. Podkreślała, że ćwiczenia dla osób starszych w połączeniu z innymi metodami rehabilitacji to idealny sposób na to, by utrzymać możliwości ruchowe i siły witalne na wysokim poziomie przez wiele lat. Druga część spotkania to pokaz prostych ćwiczeń gimnastycznych, niewymagających dużego wysiłku i wykonalnych w prawie każdych warunkach.
Zainteresowanie tematyką jest tak duże, że Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy zaproponował cykliczne spotkania związane z rehabilitacją leczniczą. Kolejne już 2 i 3 grudnia br, którego temat to „Jak skutecznie zapobiegać bólom kręgosłupa ?”.
Zajęcia są bezpłatne i skierowane dla studentów Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Opublikowane: 24 listopada 2015